امروز: چهار شنبه 05 تیر ماه 1398 ساعت: 

پاورپوینت معماری هند

افزودن به سبد خرید
تاریخ ایجاد: 10/25/2015 10:58:50 PMتعداد برگ: 62 اسلایدقیمت: 7800

معماری هند
هنر هند را در کل هنری مذهبی و آیینی و سرشار از تأثیرات طبیعت می توان عرض یابی نمود. این هنر قبل ازتاثیرکشورهای مغرب زمین در قرن ۱۸، هنری کاملا در خدمت مذهب بود و خدایان آیین های مختلف از عناصر اصلی این هنر است . می توان گفت هیچ سرزمینی به اندازه هند و آیین های و مسلک های مختلف مذهبی بهره نبرده است . هنرمند هندی با رعایت اصول و قواعد اصلی بومی ، بیشترین آثار هنری دنیا را به لحاظ تعدادآثار خلق شده داشته است.
 صادرات در هند چیز جدیدی نیست ومیان دربارهای هندی وروم باستان روابط تجاری فراوانی وجودداشته است ،که شامل بافته های مرغوب ،پارچه های نازک تورمانند معروف به "muslin" وپارچه های پنبه ای ، عاج ، ،سنگ های قیمتی و...بوده است
 
ساختار شهری موهنجودارو
نقشه خیابان های اصلی و فرعی شهر
خیابانهای قسمت پایین شهر به صورت شطرنجی و عمود بر هم احداث گردیده و بلواری عریض به پهنای بیش از 90 متر در جهت شمالی- جنوبی کشیده شده که به وسیله ی خیابانهای فرعی شرقی- غربی قطع می گردد و ارتباط ساختمانهای مسکونی که در این میان قرار گرفته اند، بوسیله کوچه های باریکی بر قرار می شود
ارگ شهر موهنجودار در بخش غربی شهر قرار دارد . ارگ روی تپه ای مصنوعی به اندازه 4 در 200 متر بر سطح زمین بر پا شده است . دروازه ورودی شمالی ارگ با پلکانی به معبد – استوپای بودایی قرن دوم ق.م می پیوندد که در بخش شرقی ارگ رودخانه سند قرار دارد .
ضخامت دیوارها حاکی از دو طبقه بودن خانه هااست که در آنها از پلکان استفاده می شود. هم در پاکستان و هم در جاهای دیگر از این گونه بناها وجود دارد.در این خانه ها چاههای آجری آب تعبیه شده، دهانه ی چاه ها دارای دریچه ای است که مانع از افتادن حیوانات و کودکان به درون آنها می شود. این گونه توجه و دقت حتی تا زمان روم و یونان دیده نشده است.